ZiemeļblāzmaAr šo sāku aprakstus par vietām, kuras vēlos apmeklēt.

Man diez ko nepatīk ziema, sniegs un aukstums, tāpēc es nekad līdz galam neesmu izpratis cilvēkus, kas daļu sava ikgadējā atvaļinājuma izmanto, lai ņemtu slēpes vai sniega dēli un dotos uz vietu, kur sniega ir vairāk un kalni ir augstāki. Man kalni patīk, bet tikai tik daudz, cik – aizbraukt apskatīties, bet pēc tam ātri lejā uz vietu, kur ir vismaz 18 grādus silts.

Bet ir viena lieta, kuru es vēlos redzēt savas dzīves laikā un, kuru lai apskatītu, man nāksies kādu brīdi sadzīvot ar sniegu un aukstumu. Šī lieta, jeb pareizāk sakot, dabas parādība, ir ziemeļblāzma. Novērojama tikai ziemeļos tumsā. Savukārt, ziemeļos tumsa ir tikai ziemā (polārā nakts).

Bet skatam vajadzētu būt iespaidīgam!

Civilizētākais veids, kā redzēt ziemeļblāzmu, droši vien ir dodoties uz Abisko Zviedrijā. Viņi “gandrīz garantē”, ka redzēsiet ziemeļblāzmu, ja paliksiet pie viņiem vismaz trīs naktis. Uz turieni nokļūt visātrāk droši vien būtu ar lidmašīnu uz  Tromsø Norvēģijā, tad īrēt auto, tālāk ir apmēram 4 stundas līdz Abisko. Un tad gaidīšana. Protams, ir jāizdomā, ko lai iesāk, kamēr šī dabas parādība tiek gaidīta, jo nekā cita tur ziemā droši vien nav. Gaišs neesot nevienā mirklī, tikai dienas vidū parādās maza gaismiņa. Droši vien jāņem līdzi datoru un gaidīšanas laiku jāvelta darbam…