Vai arī jūs apkrāpj?

Rēķins restorānāMani neapkrāpj. Praktiski nekad. Un, ja arī apkrāpj, es par to nezinu, tādējādi mans ceļojums netiek sabojāts!

Par ko ir stāsts? Par to, ka ir jāizvēlas, kam pievērst uzmanību. Vakar palasīju dažus rakstus pat Itāliju, divos no tiem bija fakta konstatācija, ka “mūs, protams, apkrāpa, jo te taču ir Itālija”. Atvainojiet, bet ar šādu attieksmi – tā arī jums vajag! Es apbrīnoju cilvēkus, kas iztērē ceļojumam tūkstoti bez sirdsapziņas pārmetumiem, bet pēc tam nedēļu nevar nomierināties par to, ka kāds no viņiem paņēma piecus eiro vairāk.

Ziniet, preču pārdošana tūristam pašā saknē ir “krāpšana”. Jūs taču pērkat alu par pieciem eiro. To pašu, ko par piecdesmit centiem atradīsiet lielveikalā. Maksāšana par pakalpojumu vairāk – tā ir ceļojuma sastāvdaļa, tur neko nevar darīt.

Aizejiet austrumos uz tirgu, kaulējieties, nopērciet kādu preci. Pēc tam aizejiet uz lielveikalu un paskatieties, cik lētāk jūs to varējāt dabūt. Bet tas ir lielveikals, tur nav “šova”, tur jūs aiznesat preci līdz kasei, noskenējat svītrkodu un samaksājat tieši tik, cik ir teikts uz cenas. Jums pat jārunā nebūs.

Bez tam, ne vienmēr “cepšanās” par apkrāpšanu ir pamatota. Vari jau mājās pētīt čeku un dusmoties, ka pasūtīji tikai picu un vīnu, ka nekādu coperto neesi pasūtījis. Bet vari pirms tam arī noskaidrot, ka coperto Itālijā jums būs vienmēr – puslīdz burtiski tulkojot – maksa par klātu galdu. Tāpat – ja maizi nepasūtījāt, bet to atnesa, droši ķerieties klāt – jāmaksā tāpat būs.

Un vēl. Ir divu veidu ēdieni. Tie, kas ir ēdienkartē, un tie, kas nav ēdienkartē. Tie, kas nav ēdienkartē, ir “šīsdienas speciālais piedāvājums”, zivis pēc jūsu izvēles no stenda vai tamlīdzīgi. Domājāt, ka, ja “speciālais piedāvājums”, tad lētāk? Nē, tās nav nekādas “biznesa pusdienas”. Tas, ka ēdiens nav ēdienkartē, nozīmē to, ka cenu viņam var izdomāt vēlāk. Tāpēc, ja negribat pārsteigumus, izvēlieties zināmas lietas.

Un vērtīgākais ieteikums, kā nemaz nedot iespēju padomāt, ka jūs varētu apkrāpt. Centieties izskatīties tā, it kā jūs šeit esat jau ilgāku laiku. Taksometru tarifs parasti sarūk ar katru dienu, kuru jūs uzturaties noteiktā vietā. Tam nav sakara ar to, ka jums nemitīgi seko. Tam ir sakars ar to, kā jūs izturaties un nosaucat galamērķa adresi.

Next Post:
Previous Post:
This article was written by
There are 5 comments for this article
 1. Didzis at 22:50

  Autors jauc vairākas lietas. Iepirkties tirgū par lielāku cenu tomēr nav īsti apkrāpšana, lai gan nekas izcili patīkams arī nav, ja pēc brīža to pašu preci ieraugi par 3x mazāku cenu -0 tās ir cilvēciskas emocijas.
  Tomēr pavisam kaut kas cits ir tad, ja taksometra šoferis izvazā pa līkumiem vai ierullē 3kāršo tarifu – tā tomēr ir krāpšana, ar ko cenšas cīnīties katra valsts, kurai rūp ienākumi no tūristiem.
  Pieminētie restorāni un tajos saņemtie rēķini arī nav vērtējami viennozīmīgi. Viena lieta ir tad, kad pievieno kādu apkalpošanas maksu, bet cita lieta ir tad, kad “Dienas piedāvājuma” vietā cenšas ietirgot pavisam kaut ko citu.
  Un ir jau arī citi apkrāpšanas veidi, kurus autors, visticamāk, nav piedzīvojis, bet tas nenozīmē, ka tādu nav.
  Ja es saskaros ar kādu krāpniecību, tad parasti tas nespēj sabojāt manu ceļojumu kopumā, bet es arī necenšos kaifot un pats sevi vainot, ka nespēju mierīgi ar to samierināties. Tomēr, būt neapmierinātam ar to, ka tiec apkrāpts ir tikai cilvēcīgi.

 2. Armands Brants Author at 22:59

  Raksta esence bija par cepšanos par apkrāpšanām, kuras sastāda apmēram 0.05% no ceļojuma budžeta. Es šito rakstu rakstīju pirms 3 gadiem, ietekmējoties no kāda cita raksta kādā žurnālā, kur kāds “nabadziņš” bija par 5 eiro Itālijā benzīntankā apkrāpts.

 3. Didzis at 23:11

  Par sīkumiem es arī necepos, piemēram, ja par kādu preci pārmaksāju.
  Ar krāpšanu es saprotu n-kārtīgu tarifu taksometrā, maksas pieprasīšanu par pakalpojumu, kuru neesmu vēlējies saņemt un tamlīdzīgām lietām.

 4. BestDeandre at 00:58

  I have noticed you don’t monetize brivdienas.info, don’t waste your traffic, you can earn extra
  cash every month with new monetization method.
  This is the best adsense alternative for any type of website
  (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: murgrabia’s tools

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.