Mēģināšu turpmāk katru piektdienu iedot vērtīgus (protams, subjektīvi) ieteikumus par dažādām mani interesējošām tēmām. Ja nu vēl kādu tās interesē un ir vēlme izmantot. Kāpēc piektdien? Tāpēc, ka parasti pēdējā darba diena, kad jau fokuss no darba lietām pamazām tiek zaudēts, tā ka var kaut ko citu apskatīties…

Ceļojumu literatūra internetā

Uzgāju Gunta Šmauksteļa blogu. NVO un politika mani ne pārāk aizrauj, ar IT lietām ir pilns internets, bet mani šeit piesaistīja ceļošanas sadaļa. Kaut vai tāpēc, ka cilvēks tagad darbojas pa bijušās PSRS dienvidiem. Man pašam nav sajūtas, ka es tuvākajā laikā uz turieni tikšu, tāpēc ir interesanti palasīties kāda cita ikdienas pierakstus.

Svešvalodu apgūšana

Es valodas esmu mācījies, izmantojot dažādas metodes. Skolā, skatoties TV, lasot ziņas, no specializētām grāmatām un tamlīdzīgi. Bet runāšanas apgūšanai es iesaku Michel Thomas kursus. Šie kursi ir atšķirīgi no citiem ar to, ka, cik es saprotu, strādāts tiek ar zemapziņu. Nedrīkst (jā, patiešām nedrīkst, ir aizliegts) mēģināt kaut ko iegaumēt, atcerēties, pierakstīt. Vienkārši klausies, runā līdzi, apgūtais paliks atmiņā. It kā var jau neticēt, taču vācu valodā es pirms šī kursa tikai sapratu, bet pēc kursa sāku spēt arī runāt. Ne tā ka tekoši un ārkārtīgi pareizi, bet tā, ka mani saprot. Iesākumam ir labi.