LidmašīnaVulkāns turpina darboties, bet, iespējams, ka tomēr drīzumā varētu atsākties lidmašīnu kustība Eiropā. Spriežot pēc informācijas, pie mums tas varētu notikt mazliet vēlāk, bet – tad jau redzēs, nesteigsimies izdarīt prognozes, jo, kas zina, iespējams, šodien notiek vēl kāds spēcīgs izvirdums, un viss atkal sākas no gala.

Jautājums ir, ko šis vulkāns varētu ietekmēt. Jau rakstīju, ka zinātnieki uztraucas, ka šis vulkāns varētu “iedarbināt” blakus esošo, kas savā būtībā ir stipri dusmīgāks un kaitīgāks. Un, kā jau parasti, laikam ejot, cilvēki, kuri meklē informāciju, lai mēģinātu radīt mazliet panikas interesantākai dzīvei, kļūst arvien vairāk. Esot parādījusies informācija draugiem.lv, ka nu būs pavisam slikti. Tāpat cilvēki ir izanalizējuši iepriekšējā izvirduma saistību ar bargām ziemām, sliktu ražu, badu un Franču Revolūciju.

Tikmēr es uzrakstīšu pāris lietas, iespējams, kas varētu būt pozitīvas pārmaiņas vulkāna seku ietekmē. Pie nosacījuma, ka vulkāns turpinās darboties, kā pesimisti sola – ar pārtraukumiem vēl apmēram 2 gadus. Ja tā nebūs, pēc pāris dienām atsāksies lidojumi, un viss būs back to normal.

1. Iespējams, cilvēki sapratīs, ka nav obligāti jābrauc komandējumos, lai būtu klāt sapulcēs vai noslēgtu darījumus. Asie prāti taču nepārtraukti strādā pie tehnoloģijām, kas spēj radīt klātbūtnes sajūtu, arī atrodoties tūkstošiem kilometru attālumā. Telefonkonferences, videokonferences, dažādas tehnoloģijas dokumentu vadībai, projektu vadībai. Tas viss jau diezgan sen ir, pie tam labā līmenī. Vienīgais, kas ir nepieciešams, ir stimuls to sākt lietot. Bet ir taču patīkami dēļ trīs stundu sapulces aizlidot uz foršu pilsētu uz divām dienām, vai ne?

2. Iespējams, cilvēki ievēros, ka vilciens ir varen ērts transporta līdzeklis. Es nerunāju par Latviju, bet par Rietumeiropu. Es diez vai kādreiz sapratīšu tos cilvēkus, kas no Berlīnes uz Hamburgu lido. Jā, droši vien ir ātrāk, taču laika starpība tiek zaudēta līdz ar lidostas drošības kontrolēm, plus vēl to, ka lidosta reti būs pilsētas centrā, taču dzelzceļa stacija vienmēr.

Noteikti ir vēl kādas pozitīvas lietas. Jebkura situācija rada kaut ko negatīvu, taču tam līdzi nāk vismaz tik pat daudz pozitīvā. Attieksmes jautājums ir, kam mēs pievēršam uzmanību.