Norvēģijas fjordi

Geiranger fjordsRaksts no sērijas par vietām, kuras vēlos apmeklēt savas dzīves laikā.

Un, patiesībā, šis man ir tuvākais pašlaik plānotais brauciens. Un, ņemot vērā prognozes par Islandes vulkānu seriāla notikumu attīstību, labi, ka šis brauciens man ir plānots ar prāmi un automašīnu. Sākumā uz Stokholmu, tad ar auto pa Zviedrijas un Norvēģijas vidieni.

Fjords – tas izskatās kā kalnu ezers, tikai atšķirība tāda, ka tas nav ezers, bet gan jūra. Bildē izskatās mazliet pēc Komo ezera Itālijā, taču, ja skatāmies cik liels (mazs) bildē izliekas prāmis, skaidrs, ka kalni ir stipri iespaidīgāki. Ir vēl arī citas bildes, kur cilvēki stāv pašā vertikālas klints malā, bet tas ir stipri nostāk no mūsu plānotā ceļojuma.

No bērnības atceros Viktora Igo darbus. Bija viens vai varbūt vairāki arī par Norvēģiju. Bija fjordi, bija Malstrēms. Precīzi visu vairs neatceros, atceros tik to, ka bija drūmi un baisi. Kas attiecas uz mūsu vasaras ceļojumu, ceru, ka nebūs nekā drūma, ka saule spīdēs pēc iespējas ilgāk, lietus nelīs, varēsim redzēt fjordus tieši tādus, kādi tie ir skaistajās un saulainajās fotogrāfijās.

Next Post:
Previous Post:
This article was written by

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.