Jeff Kubina / flickrVispār jau es nezinu, vai, ņemot vērā mums pieejamo tomātu konsistenci, ir pareizi kaut ko šādu ieteikt. Bet, nu, varat recepti pierakstīt un uzglabāt līdz vasarai, kad tiks piedāvāts kaut kas mazāk ķīmisks.

Recepte tiešām pavisam vienkārša. Pagatavot šādus salātus var piecās minūtēs, ieskaitot sastāvdaļu atrašanu un nomazgāšanu. Bet tomēr, iespējams, ka īsākā laikā.

Ņemam mocarellas sieru, sagriežam. Ņemam tomātus, sagriežam. Tomātu šķēlēm jābūt apmēram tik pat daudz, cik mocarellas šķēlēm. Kārtojam uz šķīvja šādā secībā – viena šķēle tomāta, viena šķēle mocarellas. Var arī otrādi. Ja skaits nesakritīs precīzi, tas nekas.

Tad ņemam olīveļļu un uzlejam pa virsu. Tik, cik vēlaties. Ja nevēlaties vispār, varat iztikt. Un vēl pa virsu vai nu kaltētu, vai svaigu baziliku. Baziliks ir svarīgāks par eļļu.

Un viss. Tik vienkārši. Vasarā šādus salātus varu ēst gandrīz katru dienu. Ziemā gan nē. Ziemā tomāti pēc tomātiem negaršo.

Nosaukums šim ēdienam ir “Insalata Caprese” – Kapri salāti. Bet dabūt viņus var praktiski jebkurā restorānā visā Itālijā. Bet varbūt nosaukumam ir kaut kāda dziļāka doma apakšā, jo tomēr garšīgāko Insalata Caprese es esmu dabūjis pavisam netālu no Kapri salas – tā paša Neapoles līča Iskjas (Ischia) salā. Droši vien būtu pamēģinājis arī pašā Kapri, ja vien tur būtu mazāk tūristu. Tūristu pārpilnība vienmēr liek domāt, ka “eh, gan jau nebūs tas…”.