GrilsIepriekšējā rakstā žēlojos, ka atkal nesanāca ar oglēm grilam notrāpīt, ka, kamēr vienā pusē ir ogles, tikmēr otrā pusē kurās ugunskurs. Gan jau, ka tāda shēma ir OK, ja ir šašliku darbnīca, kurā ir nepārtraukti cilvēkus jābaro, bet man diviem iesmiem tāda shēma likās nepareiza.

Un tā arī bija – apdomāju savas kļūdas, mēģināju vēlreiz – un sanāca. Te dažas atziņas, tiek pierakstītas un nodotas nākamajām paaudzēm.

Malku vajag sadalīt pēc iespējas vienādākās pagalītēs. Nu, ne galīgi skalos, bet ne arī pamatīgās pagalēs. Nu, es nezinu, 5cm pa diagonāli varbūt, nemērīju, kad skaldīju. Tad viņa sāk degt apmēram vienā laikā un beidz degt arī gandrīz vienlaicīgi.

Kāda koka malku ņemt – pirmkārt, sausu. Sugas izvēle jau ir atkarīga no paša gaumes, kā arī no tā, kādas sugas zvērs tiek likts svilināties. Kaut kur interneta bezgalīgajos resursos lasīju, ka laba esot augļu koka malka, bet, nu, neesmu pats mēģinājis. Man ir “parasta malka”. Ir OK pilnībā.

Un grilu nevajag likt aizvējā, jo tad pašam ik pa brīdim ir jāpūš uz oglēm, jo,gaļa cepas daudz labāk, kad tās ogles kvēlo.

Jā, un vēl viena atziņa par gaļas cepšanu, to man draugs pasvieda pagājušajā vasarā. Kāpēc vīrieši it kā esot labāki pavāri par sievietēm? Tāpēc, ka viņi uzliek gaļu cepties un tad pievēršas alum, vīnam, sarunām. Un gaļu apgroza reti, cik paspēj atrauties no sarunām. Tāpēc gaļa netiek apžāvēta, bet gan smuki brūni izcepta.

Piemetinājums no manis paša puses. It kā jau arī sievietēm nav problēmas ar sarunām, bet laikam šajā gadījumā sieviešu sarunas netiek pieskaitītas pie cepšanai labvēlīgiem apstākļiem. Vīrietis vienkārši fiziski nespēj runāt stundu pa telefonu, nedomājot ne par ko citu. Bet stunda gaļai uz grila, vienai pusei – jau ir par daudz. 🙂

Tas, protams, ir tikai un vienīgi šovinistisks vispārinājums. Pasaulē ir miljoniem lieliski gatavojošu sieviešu un miljoniem nekam nederīgu pavāru vīriešu.