Man garšo kafija, pat ļoti. Ir tikai viena problēma. Ja es kafiju uzņemu triecientempa uzlabošanai, kad ir kādi darbi daudz un steidzami jāizdara, mani kaut kāda tāda neomulīga sajūta pārņem. Iespējams, tam ir kaut kāda saistība ar sirdi, iespējams, ka nē. Bet ir tāda sajūta, ka sirds pa muti izkāps.

Toties ar mate tēju ir savādāk. Koncentrēšanās spēja paaugstinās, galva un rokas kustas ātrāk. Un nav tādas dulluma sajūtas, kā ir pēc kafijas pārdozēšanas.

Par mate tēju stāsta visādas labas lietas. Piemēram, tā esot veselīgāka par kafiju, jo tas kofeīns, kas ir mate tējā, saucas mateīns un ir labāks, neesot kaitīgs. Vēl stāsta, ka mate tējā esot iekšā visas barības vielas, kas cilvēkam nepieciešamas. Tāpēc Peru indiāņu sievietes, kam nav piena, dodot mate tēju zīdaiņiem. Un vēl mate tēja esot populāra Buenosairesas jauniešu vidū, kas, to dzerot, spēj izturēt visu nakti klubos dejojot.

Bet, lai to visu pilnībā izbaudītu, to tēju ir jādzer pareizi. Nav tā, ka iebērsiet dažas karotītes uz krūzi un nu tik būs. Nekā, vajag vismaz pusi trauciņa piebērt ar tēju un tad to šķaidīt ar ūdeni. Tā teikt, pa nopietno. Piecu latu paka sanāks vien apmēram 3 reizēm. Bet – toties ļoti garām reizēm, varētu pat teikt – trīs dienām, jo ūdeni lejam uz tējas un to dzeram visas dienas garumā.

Bet, patiesībā, vislabāk jums visu pastāstīt šis vīrs savā video. Es tāds amatieris esmu, salīdzinot ar viņu.