BalticBike velosipēdu noma

BalticBikeUz Dziesmu svētkiem pamanīju, ka Rīgā ir parādījies viens jaunums – BalticBike velosipēdu noma. Patiesībā pakalpojums ir lielisks, es to pat jau gandrīz pamēģināju, taču, diemžēl bija dažas lietas, kas mani no tā atturēja un lika secināt, ka pakalpojums tomēr nav domāts nokļūšanai no punkta A uz punktu B, drīzāk kā tāds veselīgs un ērts tūristu pārvietošanās līdzeklis. Lūk mani iemesli šim secinājumam.

Dziesmu svētku gājiena laikā auto nevarēja novietot, kur vien ienāk prātā, tāpēc man nācās ierastās vietu nomainīt pret citu. Un pie tās citas vietas ieraudzīju šo velo nomu. Nopriecājos jau, ka nu tik varēšu tikt vajadzīgajā vietā daudz ātrāk, domāju izmēģināt. Piezvanīju uz norādīto numuru, lai dabūtu kodu. Uzjautāju operatoram par cenu “lats stundā” – vai tas ir arī minimums lats stundā, jeb arī stunda tiek sadalīta pa minūtēm. Operators, roku uz sirds liekot, nevarēja pateikt, ka tā ir, taču teica, ka viņam liekoties, ka, ja braukšu 10 minūtes, tik un tā būs jāmaksā par stundu. Šajā brīdī man trolejbuss kļuva izdevīgāks transporta līdzeklis, tāpēc atteicos no tālākas izmēģināšanas. Aizgāju ar kājām tās trīs pieturas.

Bet – ir vēl viena maksāšanas nianse, par kuru es uzzināju tikai vēlāk, lasot noteikumus internetā. Jāmaksā ir arī 65 santīmi par zvanīšanu, bet jāzvana ir katru reizi, lai piereģistrētu nomas sākumu un lai beigtu nomāšanu. Tātad, katrai nomas maksai tiek pieskaitīti vēl 1.30 Ls. Nav jau nekādas kosmoss, taču par 10 minūšu velo izmantošanu 2.30 Ls nav gluži adekvāta summa. Air Baltic pārstāve mani informēja, ka nav vis jāmaksā 65 santīmi par katru zvanu. Vajag vienreiz reģistrēties, to bez maksas var izdarīt internetā, tad zvanot es tikšu atpazīts un nekas vairs nebūs jāmaksā. Nu jau izklausās daudz labāk. Ja vēl varētu stundu sadalīt sīkākās laika vienībās…

Bet pakalpojums tik un tā ir labs. Ja viņi to uzlabos, atceļot maksu par nomas sākšanu un beigām, ieviešot SMS nomas reģistrēšanai, kā arī izdarīs tā, ka, ja braucu 15 minūtes, tad arī maksāju par 15 minūtēm, es būšu viņiem pastāvīgs klients. It sevišķi, kad būs gatavs veloceliņš no Berģiem uz centru.

Next Post:
Previous Post:
This article was written by
There are 4 comments for this article
 1. Edgars at 22:22

  es arī iepazinos ar tiem nomas noteikumiem un arī biju sapratis, ka 65 saņi par katru zvanu. Tas nav tā smuki, skaidri atrunāts.

 2. Armands Brants Author at 22:32

  Nu ja. Tur, mājas lapā, izrādās, atslēgas vārdi ir “zvanu centrs”. Bet, ja esi reģistrēts lietotājs, tad ar zvanu centru nemaz nesavieno, uzreiz dators sāk darboties, tāpēc nav jāmaksā, tikai tik, cik par sarunu Lattelekom tīklā.

 3. Agnese at 01:10

  Nu ideja kā tāda, ka arī pie mums beidzot it kā ir self service velosipēdi ir vairāk kā apsveicama, taču izpildījumam ir vēl tālu kur augt. Un nav īsti skaidrs vai mērķauditorija ir vairāk vietējie vai tūristi, bet īpaši draudzīgi tas, manuprāt, nav nevienam.
  Man kā vietējai nešķiet īpaši saistoši zvanīt uz t.s. parasto numuru, lai ko šādu pietiektu, īpaši, ja nezinu, cik tas maksās(šādu info nemanīju uz stenda pie velosipēdiem) + nav arī īsti skaidrs kā notiks apmaksa par pašu nomu (uz stenda ir pieminēts, ka iesaistīta maksāšana ar karti, bet kā tas notiks, ej nu izzīlē). Par to, ka būtu jāreģistrējas nekas rakstīts, škiet, nebija.
  Kā tūristam man negribētos zvanīt ne uz vienu citas valsts numuru, vienalga mobils tas vai “parasts”, jo lēti tas noteikti nebūs. Pie tam no tūrista viedokļa vēl jo neskaidrāka ir nomas apmaksas kārtība un reģistrēšanās kā tāda, nerunājot, ka nekas par to vispār nav paskaidrots.

 4. Armands Brants Author at 08:48

  Agnese, es precīzi nezinu, bet man ir aizdomas, ka viesabonēšanā, ja zvana uz lokālo numuru, ir jāmaksā pēc atbilstošā lokālā tarifa. Protams, cits jautājums ir, ka, ja es būtu kaut kādā Slovākijā, es diez vai vēlētos _zvanīt_, lai iznomātu velo. Tai vietā labs būtu automāts, līdzīgs, kādi ir, piemēram, Zviedrijā autostāvvietās – sāc stāvēt, novelc karti, beidz stāvēt, atkal novelc. Es gan apzinos, ka šādi automāti varētu dārgi izmaksāt…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.