Patiesībā jau karstumam nav ne vainas, ja nav jāsēž karstās bezgaisa telpās. Bet, tik un tā, ārsti iesaka ar karstumu un sauli nejokot, dzert daudz ūdeni un apsegt galvu. Ar ūdeni tā kā būtu viss skaidrs, bet par galvas apsegšanu man būs savs komentārs.

Es gadu mijā biju Emirātos, Dubaijā, kur vienu dienu izbraucām makšķerēt ar laivu, kuras īpašnieks bija viens libānis. Viņš teica, ka AAE vasarā temperatūra ir ap 50 grādiem, visi mūk prom uz Eiropu, kur ir vēsāks. Bet viņu gan karstums netraucējot, pat patīk. Viņš apsienot to arābu stila lakatu ap galvu un jūtoties lieliski. Tieši lakatu – cepuri nedrīkst, tad gan sajūtas esot sliktas. Protams, arī lakatam ir jābūt no pareizā materiāla – kaut kāda sintētika nederēs.

Dažas dienas pirms tam kā reizi tādu lakatu pirms braukšanas tuksnesī nopirku. Tā kā braucām vakarā, nekādu aizsardzību pret sauli nejutu, jo pati saule ne pārāk karsēja. Taču nolēmu, ka tas ir gana labs suvenīrs un ka gan jau kādreiz varēšu to likt lietā.

Un tagad kā reizi ir tāds laiks, kad izmēģināt. Uzsēju galvā – palika vieglāk, saulē uzturēties nebija problēmu. Vienīgā problēma bija iemācīties to pareizi sasiet, bet, pateicoties cilvēkiem, kam nav žēl pamācīt, tiku galā arī ar to. Te būs pamācība citiem, kas vēlas pamēģināt.