Konservi

Foto: ianqui / flickr.com

Es spēju paciest daudzas lietas ēdienu reklāmās. Par to, ka ēdiens padarīs jūs laimīgus, vai ka ēdiens vai dzēriens ir gatavots, izmantojot kaut kādu sentēvu recepti. Es varu daudz ko piedot. Bet vienu lietu es nevaru piedot. Es vienmēr kļūstu dusmīgs, kad es dzirdu, ka tāds produkts, tādi konservi, tāda mērce, tāds kečups ir bez konservantiem. Atvainojiet, ja tur klāt nebūs konservanti, jūsu produkts sabojāsies, pirms tas vispār nonāks kaut kādā veikala noliktavā, par vairāku mēnešu derīguma termiņu nemaz nerunājot.

Un te vēl. Sāls, cukurs, pipari, ķiploki. Tie visi ir konservanti. Konservanti – tā ne obligāti ir kaut kāda ļauna e-viela, kas noteikti jums izraisīs vēzi. Konservants ir tas, kas palīdz produktu saglabāt ēdamu ilgākā laika periodā. Gan jau katrs atceras skābētus gurķus, kuriem ir piešauts etiķis. Ievārījumus arī mamma ar cukuru vārīja. Un tāpēc, ka etiķis un cukurs ir konservanti, jūs šos gardumus varējāt ēst ziemā. Ja nebūtu cukurs klāt, zemenes varētu pēc pāris dienām mest ārā.

Tā ka, dārgie draugi, pārtikas ražotāju mārketinga speciālisti, izdomājiet kaut kādu citu terminu, kā apzīmēt to, ka jūsu produktam nav pieliktas tās vielas, kas citur ir, bet citur nav ļaunu vielu sarakstā. Jo konservanti jūsu produktos ir, un savādāk nav iespējams būt!