Piparmētru dzēriens

Piparmētru dzēriensKarstā laikā no labsajūtas (vismaz īslaicīgas) radīšanas viedokļa es ātrumā nevaru iedomāties neko labāku par aukstu alu. Bet tam ir viens mīnuss – iedzerot alu, es kļūstu ārkārtīgi radošs. Es, pārāk nepiepūloties, spēju izdomāt pat vairākus iemeslus, kāpēc uz vakaru ieplānotos darbus tik pat labi es varu izdarīt arī nākamajā dienā. Bet pašreiz, tā kā ir sakrājies gana daudz, ko darīt, šāds radošums varētu kaitēt. Tāpēc esmu izdomājis sev citu dzērienu.

Pagatavošana pavisam vienkārša. Ņemam piparmētru lapas, iemetam glāzē, uzlejam pa virsu vēsu ūdeni. Kad ūdens tiek izdzerts, lejam vēl. Un tā visu dienu. Var vēl arī citronu pielikt, bet tas nav obligāti.

Vienkārši tīrs ūdens ir samērā garlaicīgs, dienas laikā divus litrus izdzert ir pagrūti, bet šādā veidā nekādu problēmu. Plus vēl – informācija no GreenDo:

Piparmētra aktivizē un nostiprina cilvēka smadzeņu darbību un stimulē garīgās spējas, uzlabo asinsriti.

Nu, gluži tas, kas man tagad ir vajadzīgs!

Next Post:
Previous Post:
This article was written by
There are 10 comments for this article
 1. žubīte at 16:00

  Saplucini piparmētras, būs vēl labāk 🙂

 2. Armands Brants Author at 16:17

  Ar svaigajām tā arī daru, bet šīs man ir pagājušā gada. Ja plucināšu, sabirzīs. 🙂

 3. Krist2ps at 23:16

  Vislabākais mans šīs vasaras hīts – auksts mojito (: …patīk tas, ko gatavo Double Coffee bārmeņi. Ir citos bāros līdzīgi, bet labāku par DC neesmu uzgājis.

 4. Armands Brants Author at 14:12

  Ah, kad par kokteiļiem runājam, uzreiz Berlīni atceros. Tur praktiski jebkurā vietā visi kokteiļi bija ekselenti!

 5. Signis at 15:53

  Par to radošumu baigi sasmējos. Es no piparmētrām taisu tēju un tad to dzesēju.

 6. Armands Brants Author at 15:58

  Galvenais nevajagot verdošu ūdeni liet uz tām piparmētrām, tā stāsta. Tad 100 grādos tur lielākā daļa labo vielu mirstot. Tas arī uz kafiju attiecas. Un par tējām vispār saka, ka – jo kvalitatīvāka, labāka tēja, jo aukstāku ūdeni jālej virsū.

 7. LigaRiga at 11:37

  Vēl labinieks ir vnk sagriezts gurķis ripiņās un apliets ar aukstu ūdeni 🙂 Un Berlīni es ar atceros tieši ar labāko Caipirinha & Mohito, diez kāpēc tā?

 8. Armands Brants Author at 11:40

  Man viens vietējais berlīneris stāstīja, ka viņi tur praktiski alu nemaz nedzerot, ka pārsvarā kokteiļus patērē. Tātad, ir pieprasījums, tāpēc var radīt un, galvenais, pilnveidot piedāvājumu.

 9. Tifanija at 15:08

  Kāpēc dienā vispār jādzer 2 l ūdens? No kurienes šis mīts? Jādzer, kad slāpst. Citādi clean ūdens skalo ārā minerālvielas, kas organismam vitāli nepieciešamas!

 10. Armands Brants Author at 13:30

  Cik es saprotu no tā, kā funkcionē organisms – ja slāpst, tad ir jau mazliet par vēlu. Tas brīdis, starp signāla saņemšanu (slāpēm) un seku likvidēšanu (padzeršanos) vienmēr būs brīdis, kurā organismam ir pietrūcis ūdens. Tāpēc, manuprāt, labāk ir dzert pirms slāpju iestāšanās. Nevajag, protams, pārcensties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.