WeatherNearŠim gan nav gandrīz nekāda sakara ne ar brīvdienām, ne ar atpūtu. Bet, patiesībā, varbūt arī, ka ir. Laikapstākļi ir samērā svarīga brīvdienu atpūtas sastāvdaļa, sevišķi, ja tā paredzēta brīvā dabā.

Man dažkārt ir bijusi tāda problēma, ka es nezinu, kādai vietai man ir jāmeklē laika ziņas. Piemēram, Salacgrīvai nav laika ziņu stacijas, bet kur ir tuvākā? Labi, ja es esmu vietējais, tad vēl varu izdomāt, ka gan jau vistuvākā būs Ainažos. Bet, ja es esmu kaut kur Zviedrijas ziemeļos, kur man nav ne jausmas, kā sauc tās citas vietas?

Ērtākais veids būtu uzklikšķināt uz kartes, parādīt, kur es esmu, tālāk lai pārējo dators izdara. Bet – problēma bija tāda, ka es nekādi tādu lapu ar karti atrast nespēju. Jā, es esmu dzirdējis, ka it kā Windows7 esot laika ziņas, kas sameklē īsto prognozi priekš vietas, kur tu atrodies, bet, man, piemēram, Windows7 pagaidām dažādu iemeslu dēļ nav.

Ja nevar atrast, tad nav, bet, ja var uztaisīt, tad ir jāuztaisa. Un te ir rezultāts – nododu to lietošanā arī citiem – klikšķināma laika ziņu karte.

Īsā instrukcija, kā rīkoties. Ja esat kaut kur ārzemēs, kur IP adresēm Google spēj piemeklēt atrašanās vietu, jums uzreiz piedāvās laika ziņas no jums tuvākās stacijas. Ja nē, tad klikšķiniet uz kartes. Pēc tam varat pārbīdīt sarkano vietas atzīmi. Zilā atzīme parāda vietu, kur atrodas laika ziņu stacija. Vēl varat meklēt savu precīzu adresi meklēšanas lodziņā, ja negribat meklēt uz kartes.