Latvijas Pasts FotoMēs esam no tiem, kuri savas fotogrāfijas izdrukā. Izvēlamies labākās un drukājam. Tad saliekam albumos, un ir kā senos laikos. Lielas grāmatas, kas aizņem daudz vietas, taču ir ļoti patīkami kādreiz paņemt rokās un apskatīties. Un vēl papildus strādā kā sava veida bekaps, vismaz līdz brīdim, kad neizglābjami izbalēs.

Kādreiz drukājām iekš fotki.lv. Tāpēc, ka bija ērti. Varēja tur sataisīt galerijas, aizsūtīt draugiem apskatīties, un tad, kad pienāca laiks, izvēlēties labākās un pasūtīt izdrukāt. Cenas bija OK. Viss bija labi līdz brīdim, kad izdrukāja pārāk tumšas. Es neesmu no tiem cilvēkiem, kurš tērēs laiku, lai skaidrotos, kāpēc tā, kurš pie kā ir vainīgs. Ja vien zaudējums nav ievērojams, es pieņemu faktu zināšanai un turpmāk vairs nesadarbojos.

Tā es tālāk nonācu pie Elkor Foto. Cenas praktiski tādas pašas, varu izvēlēties, kur bildes izņemt. Ja netaisu simtiem, tad ir gatavas gandrīz vienmēr tajā pašā dienā. Tā apmēram gadu drukājām pie viņiem, līdz notika tas pats. Izdrukāja pārāk tumšas.

Tā nu bija iemesls lūkoties, kādas vēl ir iespējas. Un atradu. Latvijas pasts, līdz ar vēstuļu izvadāšanu, preses abonēšanas pakalpojumu sniegšanu un zeķu pārdošanu, savam pakalpojumu grozam ir pievienojis fotogrāfiju drukāšanu. Lai viss būtu godīgi, jāsaka gan, ka pašam pastam ar fotogrāfiju drukāšanu tik vien ir sakars kā tas pats izvadāšanas un izsniegšanas pakalpojums, jo ar drukāšanu nodarbojas Fotolukss.

Cenas ideālas. Ja drukā vairāk par 50 fotogrāfijām, cena 7 santīmi par bildi (10×15). Tā kā es reti kad drukāju mazāk, tad tāda cena man ir vienmēr.

Bet, viss jau, protams, nav ideāli. Kamēr piešāvos pie viņu sistēmas, pagāja laiciņš. Problēma ir iekš tā, ka viņu sistēma nestrādā, kā pierasts – uztaisāt savu profilu, kurā lādējat bildes, veidojat galerijas utt. – pie viņiem bildes ir jāielādē un uzreiz jānoformē pasūtījums. Un nav nekāds “vēlāk” iespējams. Tas sagādāja problēmas, vismaz manam Chrome pārlūkam. Izvēlos 200 bildes, palaižu lādēties, process beidzas un – man tiek piedāvāta iespēja sākt visu no sākuma. Pāris reizes pamēģināju, paguvu jau skaļi un vismaz trīs valodās paust savu viedokli par šādu lietotāja saskarni, gandrīz jau biju nolēmis, ka te nekas nebūs un ir jāatgriežas pie kāda no iepriekšējiem drukātājiem, bet beigās pamēģināju Firefox. Gods un slava – ar šo pārlūku viss strādā lieliski. Tikai nemēģiniet ielādēt 200 bildes un tad vēl piecas pielikt.

Un kas ir pats labākais šim procesam – bildes jūs izņemat pasta nodaļā. Mana pasta nodaļa atrodas piecu minūšu attālumā no mājām. Ņemšanās, protams, ir lielāka nekā Elkorā, kur ir jāsamaksā un jāparakstās, jo šis taču ir pasts ar visiem viņu aicinājumiem, formām, dokumentiem un personas kodiem, bet tik un tā – ir OK. Pasūtīt fotogrāfijas nav sarežģītāk kā dabūt grāmatu no Amazona.