Šodien mani “aizķēra” divas lietas, abas saistītas ar informācijas meklēšanu, abas no TVNET. Pirmā bija vairāk atbilstoša šī bloga tematikai – par ceļojumu. Raksts – “Vai jāpārzina krievu valoda, lai dotos ceļojumā?“.

(..) transfēra laikā pārstāvim jāiepazīstina tūristi ar valsti, kurā viņi atrodas (..). Kā es varu iepazīties ar valsti, ja es slikti pārvaldu to valodu, kādā runā pārstāvis (mūsu gadījumā krievu)?

Respektīvi, problēma tāda, ka klients aizbrauca uz Turciju, krieviski nesaprata, ko TEZ Tours gids viņiem stāsta, tāpēc nevarēja uzzināt viņam nepieciešamo informāciju par valsti. Bet, es atvainojos, es esmu mazliet bijis ārzemēs, bet man nekad nav bijusi problēma ar to, ka es kaut no nezinātu, jo gids nerunā man saprotamā valodā! Internetā par Turciju var izlasīt gan angliski, gan arī pat latviešu valodā! Nu, nav taču grūti, veltīt dažas stundas, lai sagatavotos vairāk, nekā pat divi gidi  pārmaiņus runājot visu transfēra braucienu!

Un otru rakstu izlasīju nupat – “Atšifrē vienu “Neo” vēstījumu; visticamāk, tas ir kāds Bībeles pants” – šis mani “sajūsmināja” vēl vairāk, jo raksta taču žurnālisti, kam taču vajadzētu būt prasmēm meklēt informāciju… Te būs tas citāts:

(…) viņi tevi uz rokām nesīs, lai tava kāja nepieduras pie akmens. Pār lauvām un odzēm tu varēsi staigāt, tu samīsi jaunos lauvas un čūskas!

Man bija nepieciešamas apmēram divas minūtes, lai noskaidrotu, ka teksts ir nevis “visticamāk”, bet “pilnīgi noteikti” 91.psalms. Nokopējiet tekstu, pameklējiet šajā te slepenajā zināšanu lapā, kura ir tikai iesvaidītajiem pieejama. Jums noteikti sanāks…