Foto: Noema / flickr.com

Foto: Noema / flickr.com

Ir divas ziņas. Sāksim ar slikto.

Vasara ir pagājusi. Pagāja arī atvasara, bet šogad bija īpašs gads, kad bija vēl arī atvasara 2.0. Tā ka, komplektā ar lielisko vasaru, šogad varam būt gana pateicīgi par to, kas mums tapa dots.

Bet ir labā ziņa. Tiem, kas dusmojas, ka mums šeit ir iedalīts nepatīkams klimats – sliktajam klimatam komplektā nāk ne tikai slapjas kājas un regulāras iesnas, bet arī iespējas. Viena no tām – iespēja dzert karstvīnu. Es nespēju iedomāties šāda veida dzērienu kādā no mūžīgās vasaras zemēm. Ārā +25 grādi, bet jums krūzē karstvīns. Izklausās nepatīkami.

Tā jau saka, ka, ja nav iespējas kaut ko mainīt, vajag mēģināt izbaudīt to, kas ir dots. Tāpēc nečīkstēsim, ka mums tagad apmēram pusgadu būs jābrauc ar ziemas riepām, bet sauli redzēsim reti un īsu diennakts laiku, bet izbaudīsim tumšo diennakts laiku, baudot siltus dzērienus. Tai skaitā karstvīnu.

Es esmu nolēmis atrast labu recepti. Protams, ka gatavais variants no jebkura veikala ir vienkāršākais, bet nebūt ne interesantākais. Pašlaik ejošākais variants ir šāds: sarkanvīns no lētā gala, jo tāpat garšas nianses no oriģinālā materiāla beigās nevarēs just, plus karstvīna garšvielas no paciņas, plus medus.

Iesūtiet kādu savu recepti tepat komentāros. Būtu interesanti tuvākajos mēnešos tās pamēģināt. Bet uzreiz daži ierobežojumi – nekādas receptes ar veikalā nopērkamiem komplektiem, kā arī nekādas receptes ar cukuru. Komplektus izslēdzam, lai nebūtu garlaicīgi, bet par cukuru Mārtiņš Sirmais teica, ka tas izraisa paģiras. Tas nu mums nekādā gadījumā nav vajadzīgs.

Pats tikmēr meklēšu internetā un reizi pa reizei pamēģināšu. Ja atradīšu kaut ko ievērojamu, došu ziņu šeit pat.