Šķīvis

Foto: bhamsandwitch / flickr.com

Tā arī nosauksim jauno projektu – “Ar šķīvi pa pasauli”. Sākam no nākamās nedēļas, tās, kura sākas 15.novembrī. Mērķis – mājas apstākļos nobaudīt ēdienus no visas pasaules. Lai nebūtu lieks saspringums un lai “termiņi” nemītu uz papēžiem, gatavošu vienas valsts tradicionālos ēdienu nedēļā. Pasaulē, pēc maniem paviršiem aprēķiniem, par pamatu ņemot šo sarakstu, ir ap 240 valstīm, kuru tipiskākos ēdienus es pacentīšos pagatavot. Tas nozīmē, ka darbs un patīkama laika pavadīšana man uz turpmākajiem gandrīz trīs gadiem ir garantēta.

Iešu pēc kārtas, pēc alfabēta. Pēc angļu alfabēta, lai man nebūtu vēl tagad visas valstis jāpārtulko un jāsakārto pēc mūsu alfabēta. Tā teikt, neizpildīsim liekas kustības, tāpat būs daudz, ko darīt.

Paredzu vairākus izaicinājumus. Man ir bail iedomāties, ko es iesākšu, kad nonākšu līdz kādai Āfrikas valstij, par kuru vienīgās ziņas ir, ka tur dikti šauj viens uz otru tā, ka kvalitatīvai ēšanai laika nesanāk. Tāpat būs grūti izvēlēties, ko gatavot, kad tiksim līdz tādām gastronomiskajām lielvalstīm kā Itālija. Bet, tā teikt, par to domāsim tad, kad laiks pienāks.

Sāksim jau nākamnedēļ. Sāksim, kā solīts, pēc alfabēta – ar Afganistānu. Veicu priekšizpētes darbus, nebūs tā, ka uzkāršos jau pirmajā reizē – Afganistānai būs mums ko piedāvāt! Ienāciet tad kaut kad garajās svētku brīvdienās!