SvītrkodsVakar mazliet paspēlējos ar savu Android telefonu, staigāju pa māju un lasīju svītrkodus. Izklausās dīvaini? Protams, ka izklausās, bet tomēr nav vis. Jeb, es drīzāk teiktu, tuvākajā laikā nebūs dīvaini.

Iedomājieties situāciju. Paņemat no plaukta vīna pudeli, attaisāt, nogaršojat, izmetat pāris sajūsmas saucienus (dikti garšīgs), bet tad konstatējat, ka – viss, vairāk nebūs. Pēdējā pudele.

Bet ir Android telefoniem tāda aplikācija, kas saucas Barcode Scanner, ar kuru varat nolasīt pudeles svītrkodu un palaist Google Product Search. Nolasīju, sameklēju, nopirku vēl.

Vai arī – aizgājāt pie draugiem, bet šiem tāda smuka mūzika skan. Disku kaut kad sen pirka, neatceras, kur, bet gan jau ka Latvijā sen jau vairs nevar dabūt. Palūdziet vāciņu, nolasiet svītrkodu un – voilà – izskatās tas apmēram šādi.

Vai arī aizejat uz veikalu, izvēlaties preci, bet nav skaidrs, vai tas produkts ir labs, jeb tikai izliekas tāds. Grāmata angliski, piemēram. Nolasiet svītrkodu, atrodiet ne tikai cenas, bet arī atsauksmes. Lieliska iespēja neiegrābties.

Fakts gan ir, ka pagaidām lielākai daļai svītrkodu nekas netiks atrasts. Bet tas tikai pagaidām. Šī lieta ir tik laba, ka tai nav iemesla pēc kāda ne pārāk ilga laiciņa nebūt pavisam ikdienišķai. Bet pagaidām, starp citu, tiem, kas būs pirmie, ir papildus iespēja nopelnīt. Respektīvi, interneta veikaliem vajadzētu tagad sarosīties un sastāties rindā integrācijai ar Google Products. Tā būs papildus pircēju plūsma uz jūsu veikalu. Tas pagaidām. Bet vēlāk, kad tā būs parasta lieta, ja vēl nebūsiet integrējušies, tā būs papildus plūsma garām jūsu veikalam. Tā ka, ja jums ir interneta veikals un ir interese, uzrakstiet, uzzvaniet – varu palīdzēt atrisināt.

Bet es ar nepacietību gaidu, kad tā būs ikdiena. Ar dažiem pogu spiedieniem uz telefona uzzināt ko vairāk par preci – vai nav lieliski?!