Garneļu biezzupaBahamas ir ļoti daudz salas pie Kubas un Floridas pussalas krastiem. Ja precīzi, tad 29 salas, 661 maza saliņa un 2387 klintis Atlantijas okeānā. Ja par asociācijām, tad – Bahama Mama. Melodija no Boney-M (kā reizi tagad sēžu un nespēju tikt no tās lipīgas dziesmas, kas iesēdusies galvā, vaļā), bet vēl arī kokteilis. 1 daļa ruma, 1 daļa ruma ar kokosriekstu garšu, 1 daļa grenadīna sīrupa, 2 daļas apelsīnu sulas, 2 daļas ananāsu sulas, glāze ar sadauzītu ledu. Tas viss sajaukts blenderī.

Nē, to es šodien nedzēru, jo tādai lietai komplektā ir nepieciešamība pēc okeāna, pludmales un palmām. Vienīgā man pieejamā pludmale ir piedzīta pilna ar sniegu, jūra ir zem ledus, bet priedes nemaz nav līdzīgas palmām. Kā arī temperatūra ir apmēram 40 grādus par zemu. Tā nav nekāda chill atmosfēra.

Bahamieši dzīvo galvenokārt no divām lietām – tūrisma (protams – palmas, pludmale, okeāns) un ofšoru bankām. Slavenāks ofšors gan ir Kubai otrā pusē – Kaimanu salas, bet man zemapziņā liekas, ka ir aizķēries, ka esmu kādā action romānā lasījis arī par slikto zēnu aktivitātēm un naudas atmazgāšanu saistībā ar Bahamām. Zemapziņa ir viltīga vieta – iekšā tur dabūt ir viegli, bet ārā gan tik lēti nenāk, tā ka precīzāk es nemācēšu pateikt.

Likās, ka ar ēdienu izvēli būs problēma. Man kaut kā vienmēr ir “bail” no tādām mazām saliņām, kuras dzīvo no tūrisma – tas liek domāt, ka virtuve tur ir tāda, “kādu klients vēlas”. Bet ar Bahamām gan, izrādās, ka tā nav. Ir pieejami pat samērā daudz tipiskie Bahamu ēdieni.

Es ilgi nemeklēju, jo iepatikās uzreiz pats pirmais – gliemeņu biezzupa. Pie tam – kādu gliemeņu! Lūk, šādu te gliemeņu! Man kādreiz bērnībā šie lielie gliemežvāki likās kaut kas mītisks. Kaut kas, kura vienīgais pielietojums ir – pielikt pie auss un klausīties kā jūra šalc. Tāpēc, patiesībā, ja man tagad būtu jāņem šādu gliemežvāku un jākasa no turienes ārā gliemezis, jāgriež gabalos un jāliek pannā, tas būtu tāda kā bērnības brīnuma slepkavība. Gandrīz vai tik pat šausmīgi kā uzzināt, ka nekāda Ziemassvētku vecīša nav. Tāpēc – paveicās – man pat nav ne jausmas, kur ir tuvākā vieta, kur tādas gliemenes pārdod, bet receptes autors pilnīgi oficiāli ir paziņojis, ka smuko gliemeņu vietā drīkst izmantot arī šos gliemežus vai garneles. Mana izvēle krita uz garnelēm. Ne pašām maziņākajām, bet tām vidēja izmēra. Pārdodas saldētā veidā lielajos supermārketos.

Biezzupa (patiesībā jau tā nav nekāda zupa, bet es precīzāku raksturojumu nemācēšu pateikt, varbūt biezenis?) gatavojas šādi. Receptes sastāvdaļas kā kokteilim – proporcijās. Viena daļa zaļās paprikas, tik pat daudz burkāni, selerijas sakne, sīpoli. Divas daļas (tātad, divreiz vairāk kā, piemēram, burkāni) kartupeļi. Visu sagriežam sīki. Teikts, ka apmēram puscentimetru mazos gabaliņos. Tiem, kam ir roka piešauta, tas noteikti ir vienkārši, bet man tas bija diezgan nogurdinošs process. Labi, ka līdz hokejam paspēju.

Garneles ņemam gandrīz trīs daļas. Arī tik pat smalki sagriežam. Un vajadzēs arī lielo tomātu bundžu.

Pannā lejam daudz eļļu, apcepam tajā dārzeņus. Pēc trīs minušu cepšanas liekam klāt garneles un tomātus. Pieberam sāli, piparus pēc garšas, pielejam ūdeni, uzliekam vāku un atstājam procesēties uz pusotru stundu. Pēc pusotras stundas tas viss ir ļoti mīksts un pasniedzams galdā. Visiem garšoja!

Nākamnedēļ Bahreina. Valsts, kurā, līdzīgi kā tagad citās arābu valstīs, notiek nemieri, kā rezultātā nenotiks pirmais Formula 1 posms. Tā teikt, cilvēkiem ir jāizvēlas – vai nu Formula 1 sacensības, vai revolūcija. Abus nevar.

Un vēl – paldies visiem, kas par šo manu pasaules apceļošanu pastāsta savos rakstos, vai kā tamlīdzīgi palīdz izplatīt ziņu. Man prieks, ka jums patīk; tas dod papildus stimulu rakstīt!