Ar šķīvi pa pasauli: #39. Kaimanu salas

kaimanu_salasNē, viss ir kārtībā, ēst gatavošanu neesmu atmetis, viss notiek. Kāpēc bija aizķeršanās, neiedziļināsimies, jo es vienmēr esmu teicis, ka nav jēgas meklēt vainīgo vai attaisnojumu, kāpēc kaut kas nesanāca, tai vietā vajag koncentrēties uz to, lai turpmāk viss sanāktu.

Kaimanu salas ir kārtējā britu kolonija Karību jūrā. 40% no iedzīvotājiem tur ir afroeiopieši. Sākumā es padomāju – nu, kā, tā? Bet tad sapratu – jā, tā tak ir mūsējā, Eiropas Savienības teritorija, tāpēc tie nevar būt amerikāņi, tāpēc jābūt eiropiešiem. Bet, no otras puses, āfrikāņi, eiropieši – tā ir piederība rasei, vēsturiski kontinentam. Ja nu pēkšņi, vienu dienu briti izdomā palaist kaimaniešus savā vaļā, atļaujot vairs nedziedāt “God Save The Queen”? Tad viņu rases piederība pēkšņi nomainīsies pret afroamerikāņiem? Kaut kā sačakarēts tas viss liekas. Es pat neatceros vairs, kā tā afroamerikāņu un afroeiropiešu būšana ir aizsākusies. Tas eiropiešu un amerikāņu piedēklis ir pievienots, lai viņiem ļautu justies piederīgiem? Atkal ir formai pievērsta lielāka uzmanība, nekā saturam. Nosauc tevi par nez kādu vienlīdzīgu eiropieti vai amerikāni, bet liek tīrīt tualetes par pieciem dolāriem dienā. Labi, es vispārinu un piesienos, bet tas ir, lai uzskatāmāk to parādītu.

Starp citu, priekš manis slavenākais afroeiropietis ir Aleksandrs Dimā. Personīgi man tas bija pārsteigums. Bet, labi, viņam nav nekāda sakara ar Kaimanu salām.

Kaimanu salas ir ofšors. 1794. gada 8. februārī vētrā netālu no Lielās Kaimanu salas uz rifiem uzskrēja uzreiz 10 kuģi. Varonīgie kaimanieši, neskatoties uz vētru, izglāba šo kuģu apkalpes. Leģenda stāsta, ka uz viena no kuģiem ir bijis viens no karaļa Džordža III dēliem, princis Viljams. Par viņa varonīgo glābšanu Kaimanu salas ir atbrīvotas no nodokļiem un karaklausības.

Elizabete II saka, ka tā neesot taisnība. Bet, tā kā viņa nestrādā Kaimanu salās par gidu, viņas viedoklis maz tiek ņemts vērā.

Kaimanu salas ir pazīstamas ar savām bankām. Jebkuram sevi cienošam amerikāņu oligarham ir konts Kaimanu salās.

Ēdiens šoreiz tāds, kādu es pirmo reizi gatavoju. Gandrīz jau paveicu sestdien, bet brauca draugi ciemos, un likās, ka nebūtu labi mēģināt kaut ko, par ko nav pārliecības, ka būs pietiekoši labs, tāpēc pārdomāju. Labāk būtu riskējis un mēģinājis, jo pārbaudītā vērtība lielajā vējā uz grila sadega un praktiski nebija ēdama.

Ņemam kaut kādu jūras balto zivi, fileju. Man, diemžēl, fileja nebija pieejama (lasi negribējās ņemt), tāpēc paņēmu ātes steikus un no asakām atbrīvojos pats. Sagriežam gabaliņos, tātad. Iesmērējam ar laima sulu.

Sagatavojam alus mīklu. Krūzi miltu sajaucam ar tējkaroti sāls un ceturtdaļtējkaroti pipariem. Tad lejam klāt alu un maisām, kamēr izveidojas mīkla, kas labi lips pie zivs. Alu es ņēmu Corona Extra, jo likās, ka tas būs reģionāli tuvākais no veikalā pieejamajiem. Bet gan jau ka varam variēt, līdz atrodam alu, kas piešķir visizsmalcinātākās garšas nianses. Protams.

Pannā lejam eļļu, tā, lai tajā var pilnībā iegremdēt zivju gabaliņus. Uzkarsējam. Tad zivis apviļājam miltos, tad mīklā un liekam pannā. Cepam apmēram 8 minūtes, tad liekam bļodā, kurā ir ieklāts papīra dvielis, lai eļļa nosusinās. Pasniedzam karstu kopā ar ceptiem kartupeļiem.

Man par pārsteigumu, ēdiens izdevās! Zivs iekš mīklas bija patīkami mīksta. Ja gribētu teikt klišejiski, tad teiktu, ka pilnīgi mutē kusa!

Nākamnedēļ Centrālāfrikas Republika. Jeb arī šonedēļ, jo esmu iekavējis.

Next Post:
Previous Post:
This article was written by
There are 8 comments for this article
 1. IlzeLA at 09:06

  Pēc pauzes raksts “ar uzrāvienu” 🙂 btw, par Dimā nezinā. filoloģe, phe 🙂
  kraukšķis zivij bija apkārt? alus nianses juti?

 2. Armands Brants Author at 09:46

  Kraukšķīgums bija minimāls. Tur gan jau vajag precīzu cepšanas laiku, lai perfekti uztrāpītu. Es pieņemu, ka man mazliet mazāk vajadzēja cept.
  Alus nianses nejutu. Tai koronai, ja godīgi, pašai ir diezgan maz nianses, lai kaut ko justu…

 3. http://www./ at 20:37

  That was so great. I forget if there’s an acoustic version of DH on any of the deluxe albums or w/e, but if we don’t get a studio version (like Mess of Me acoustic) PLEASE can we get a good mp3 of a performance. It’s like an entirely different song (not really, but still)!

 4. http://www./ at 09:51

  I found your site looking for Josef Lada’s work on the net a few months ago , and have been visiting often since then . Great posts ! I’m Czech by birth , and grew up on Lada’s illustrations . I think he is one of the great illustrators and artists of first half of the 20th Century , yet virtually unknown outside of the Czech Republic besides his illustration of Svejk. All the best & keep up the good work !Marek

 5. http://www./ at 07:32

  HAH !! (exhaling loudly, delighted, awed, comforted) … I am on a similar journey, started a travel company with my girl-friend “itsaboutthejourney” to celebrate life through travel. Money issues are immense, but keep resolving; in a crunch now so let’s see how it comes out (shouldn’t worry with the experience so far, but still do).  But you know, DELIGHTED to find you, if only we (if you don’t mind my including you) could wrap our mind around this money/resource issue, we actually are in paradise  Ha ! Ha ! Ha ! Ha ! Ha !   Rock on vidyut, ROCK ON !  ALL THE BEST ALL-WAYS. Hang in there….Â

 6. kredit 26 rentner ist at 19:37

  I don’t buy the entire premise.Would I give money to a charity sponsored by a church that is involved in political activities to raise funds to defeat Prop 8, or oppose abortion? The answer is NO.And where exactly do billionaire LIBERALS Bill Gates and Oprah Winfrey rank in this study? I can guarantee they put the ultra-rich wingers to shame when it comes to doing good things for needy people with their money.On the other hand, they don’t need to participate on pawn-your-luxury-items-cars-jewelry drives at the local country club.Call it karma.

 7. http://www.bestcoingenerator.info/ at 18:53

  A.P. : C’est une vision bien simpliste des implications américaines lors de 39-45 que tu nous présente là et qui ne prends pas en compte la rancÅ“ur que cré ce pays avec ses interventions militaires injustifié. Sa position de gendarme du monde en fait la cible privilégié du terrorisme et sa politique extérieur doit s’adapter au 21ème siècle, et à la fin de la guerre froide, chose difficile pour ce pays encore aujourd’hui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.