Vista pēc receptes Gabonas gaumēJa pavisam, pavisam godīgi, es reti esmu tik ļoti garlaikojies, kā lasot informāciju par Gabonu. Valsts Āfrikā, puse no IKP ir no naftas ieguves. Pameklēju sarakstu ar slaveniem gaboniešiem – vieni vienīgi politiķi. Iedomājieties, cik garlaicīga liktos Latvija, ja slavenākais latvietis būtu Andris Bērziņš?

Tūrisms viņiem nav attīstīts. Bet varētu būt, jo, kā viens ir pamanījies Vikipēdijā ierakstīt, viņiem taču ir ūdenskritumi uz Ogooué upes un Kristāla kalnu parks. Tūrisms ir tik ļoti neattīstīts, ka meklējot šīs vietas internetā, normālas bildes atrast nav iespējams.

Bet, iespējams, ka viņus var saprast. Iedzīvotāju blīvums ir 5.5 cilvēki uz kvadrātkilometru, tas ir 216. vieta pasaulē, tas ir ļoti tālu saraksta apakšgalā. Ja reiz ir uzstādītas nācijas prioritātes – pumpēt naftu un cirst mežus, tad vajag visus mobilizēt, cik vien var, nekam citam laika neatliek!

Nē, pavisam godīgi, es nespēju vairs neko aizraujošu par šo valsti atrast. Nafta viņiem beigšoties ap 2025. gadu, iespējams, ka tad nāksies kļūt interesantākiem.

Ēdienu gan izdevās atrast. Cālis sinepju mērcē.

Ņemam apmēram astoņus vistas gabalus (kājas, šķiņķus), var arī vairāk. Apcepam eļļā, atliekam malā.

Sakapājam kilogramu sīpolus un trīs ķiploka daiviņas. Tos apcepam tajā pašā pannā, kur nupat apcepām vistu.

Liekam katlā sīpolus, vistu, pievienojam 200 ml Dižonas sinepes un sulu, kas izspiesta no diviem citroniem. Ātri uzkarsējam, tad nogriežam karstumu līdz pavisam mazam, pārliekam katlam pāri alumīnija foliju, izdarām tā, lai tvaiks netiek ārā, uzliekam vāku. Tad atstājam katlu šādā stāvoklī uz apmēram stundu.

Pasniedzam vistas gabalu uz rīsiem.

Lai arī cik garlaicīga ir valsts, recepte bija lieliska! Es ņēmu sinepes a l’ancienne, seno laiku, respektīvi, pilngraudu, kas, droši vien, skaitās veselīgāk, bet, papildus tam, arī izskats ēdienam bija labāks. Un sinepes, cik palasīju internetā, tagad ir īstais brīdis, lai lietotu uzturā. Antioksidējoša, antiseptiska, imunitāti stiprinoša iedarbība. Tieši tas, kas vajadzīgs.

Nākamreiz Gambija. Esot bijusi Kurzemes kolonija. To tad arī noskaidrosim, pie reizes paēdīsim.