Es nezinu, jau cik sen ir pieejams Google Flights pakalpojums, taču nesen es tā lietderību atklāju priekš sevis. Ļoti ērts biļešu meklēšanas veids, kad nav konkrēta mērķa, tikai aptuvens laiks un vēlme aizbraukt a la “pēc mēneša uz turieni, kur siltāks”.

Ērtums ir tajā, ka klikšķināties pa pilsētām ir iespējams uz kartes, braukāt šurpu, turpu pa visu Vidusjūras, Karību jūras vai vienalga kuru reģionu un piemeklēt kaut ko vēlmēm atbilstošu par visdraudzīgākajām cenām.

Google Flights

Cenas tiek uzreiz sarēķinātas visiem braucējiem, nevis tiek rādīta tikai acī tīkamā “cena no” vienam cilvēkam. Un, izvēloties lidostu, redzēsiet stabiņus ar cenu līmeņiem pāris nedēļas uz priekšu un atpakaļ. Tas gadījumā, ja vēl neesiet sapratuši, ka lētākās biļetes ir otrdienās un trešdienās.

Google Flights

Un tad jau tālāk ir jāskatās, vai lidojumi ir patiešām labi, jeb tikai lēti. Ja viss patīk, izvēloties lidojumus, tālāk jau nonāksiet aviokompānijas lapā, kurā biļetes varēsiet iegādāties. Tālākais process gan katrai kompānijai ir savādāks. Ryanair varēsiet uzreiz maksāt, Lufthansai būs vēlreiz jāizvēlas lidojumus, bet tas jau ir sekundāri. Galvenais, ka “kaut kur aizlidot” tagad ir kļuvis mazliet vienkāršāk.

Es teiktu, ka Google Flights jau tuvākajā nākotnē būs vieta, kur jūs iesiet pirkt savas biļetes. Un zinot, ka IATA strādā pie jauna datu apmaiņas standarta ieviešanas, es teiktu, ka tas ar laiku kļūs tikai ērtāk un precīzāk, respektīvi, varēsiet jau uzreiz saprast, vai somas un ēdināšana ir iekļauta cenā, vai nē. Ja es būtu īpašnieks interneta servisam, kurš pārdod aviobiļetes, es jau tagad sāktu uzmanīgi pārskatīt savu biznesa modeli.