Ar šķīvi pa pasauli: #88. Hondurasa

Ar šķīvi pa pasauli: #88. Hondurasa

Pasaulē ir dažādas valstis. Subjektīvi, viens no to iedalījumiem ir šāds – ir valstis, kas man ar kaut ko asociējās, un ir valstis, ar kurām man neasociējas itin nekas. Hondurasa ietilpst otrajā grupā.

Tagad, kad lasu dažādus materiālus, mēģinu atrast ko interesantu, bet nekas neatrodas. Valsts Centrālamerikā, maiju kultūra, kuru vēlāk aizvietoja spāņi. Klimats visu gadu silts. Liktos kā tūrisma paradīze, ja vien ASV Valsts Departaments nebrīdinātu, ka tur noziedzība ir kritiski augsta un Hondurasas valdība ar to nespēj neko iesākt. Tas uzreiz nozvana atbilstošu trauksmes zvanu smadzenēs, un kļūst skaidrs, ka tuvākajā laikā atvaļinājums šajā zemē plānots netiks. Žēl, jo bildes ir gana skaistas.

Izgāju cauri sarakstam ar slavenākajiem Hondurasas cilvēkiem. Tukšums, nekā pazīstama.

Nu, ja nav, tad nav. Ķeramies klāt ēdienam. Mango – avokado salsa.

Ja dzirdi vārdu salsa, tad parasti ir vai nu deja, vai arī mērce. Bet mērce ne obligāti mūsu platuma grādos sastopamajā izpratnē, tāda šķidra, jeb ar miltiem, un diez vai ar augļiem. Un visticamāk, mūsu mērcēm nebūs nekāda sakara ar svaigumu. Toties latīņamerikāņu mērces, respektīvi, salsas ir kaut kas pavisam pretējs.

Tieši tāpat arī šī recepte no Hondurasas.

Ņemam vienu mango. Jo gatavāks, jo labāks. Ja veikalā ir iespējams dabūt tikai ābola cietības pakāpes mango, labāk atstāt šī ēdiena gatavošanu uz citu sezonu. Tāpat ar avokado. Vajadzēs divus gabalus. Un vēl vajadzēs vienu tomātu, astotdaļu sarkanā sīpola un vienu čili piparu. Visu sīki sagriezt, tomātu un čili īpaši smalki. Jā, starp citu, es aso piparu ņēmu mazāk, nekā ieteikts receptē, bet tā nevajag darīt. Asums būs tieši laikā, jo čili sēklas mēs receptē neizmantosim. Ja ņemsiet mazāk, čili nevarēs pat sajust.

Visu samaisām, piepiežam klāt mazliet laima sulas. Pasniedzam ar tortiļas čipšiem. Bērniem patiks. It īpaši šī ēdiena čipšu daļa. Bet jūs, pieaugušie, jau esat gudri! Čipšus drīkst ēst tikai kopā ar salsu. Neēdīsiet salsu, nedabūsiet čipšus!

Šoreiz sanāca īpaši īsi. Ja labi pacenstos, recepti varētu ietilpināt vienā “tvītā”. Bet nekas! Ēdiens ļoti labs, uzkodām kā radīts. Un kā reizi visiem tiem, kuriem tagad gavēnis. Labu apetīti!

Next Post:
Previous Post:
This article was written by
There are 3 comments for this article
  1. stiftung warentest kredite widerrufsbelehrung at 18:24

    To crop a fuller perception of area, a much extra all-embracing advanced education undergo and too to improve the complete banner commencing the university. Popular his identifiable terms, Robert Zimmer, Leader of the University connected with Chicago.

  2. kfz unfallversicherung wiki at 19:25

    Look you delusional obot. Atty Puckett clearly states at 7:47: "I BELIEVE IT IS A CONSTITUTIONAL ISSUE" What else would he be talking about you delusional obot?Last time; go play your word games elsewhere…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.