Iepatikās mans iepriekšējais mēģinājums aprakstīt ceļojumu uz Toskānu īsā un kodolīgā formā ar fotogrāfijām, tāpēc tagad turpināšu tādā pat stilā un pastāstīšu par gabaliņu Dienvidspānijas – Andalūziju. Ceļojuma apraksts sevī ietvers ļoti maz informāciju par pludmalēm, jo mēs tur bijām martā – laikā, kad peldēšanās vēl nav prātā.

Seviļa

Andalūzija ir pēc iedzīvotāju skaita lielākais Spānijas reģions. Un, pēc vairākos avotos minētas informācijas – siltākais reģions Eiropā martā. Ja precīzāk, tad siltākais rajons ir tieši Andalūzijas administratīvais centrs Seviļa, jo tuvāk Sjerranevadas kalniem noteikti nebūs tik silti kā Seviļā vai Malagā.

Andalūzijā ir ļoti manāma arābu kultūras ietekme, jo no 6. līdz 13. gadsimtam šo Ibērijas pussalas daļu pārvaldīja arābi no Āfrikas ziemeļiem, saukti par mauriem.

Seviļa

Seviļa

Seviļa ir Andalūzijas lielākā pilsēta un pie reizes arī administratīvais centrs. Seviļā, kā jau lielpilsētā ir viss. Katedrāle, milzīgi parki, laukumi, valdnieka pils (kas šeit, jau iepriekš minētās mauru kultūras ietekmē, tiek saukta par Karalisko Alkazaru). Alkazars esot pati skaistākā pils visā Spānijā, kā arī Eiropas vecākā, kuru vēl aizvien izmanto monarhi.

Spānijas laukums

Spānijas laukums

Milzīga teritorija, kurā var pavadīt ļoti ilgu laiku, tā īsti neko nedarot, ir Marijas Luīzes parks un tam pieguļošais Spānijas laukums. Pēdējā laikā šis laukums ir pazīstams ar to, ka tā centrālā ēka ir bijusi karaļa pils Sašas Barona Koena filmā Diktators, kā arī skats no Nabū planētas Zvaigžņu karos.

Ronda

Ronda

Starp Seviļu un Malagu, mazliet augstāk virs jūras līmeņa atrodas Ronda. Ronda ir ļoti skaista mazpilsēta klints malā, tā patika arī Ernestam Hemingvejam. Pilsētas centrā pār upi (pareizāk sakot, upīti) ir Jaunais tilts, kurš tika uzcelts 18. gadsimtā 42 gadu laikā. Mūsdienās tūristi brauc apbrīnot 120 metrus augsto būvi, taču pirms 250 gadiem tiem, kuriem šis tilts bija jāuzceļ, visdrīzāk prātā bija nevis apbrīna, bet tādas domas kā – “kam tas viss ir vajadzīgs?!”.

Pārejot pāri tiltam, ir tāda atrakcija kā “mauru karaļa māja”. Augšā ir mazs, salīdzinot ar Seviļas parkiem, necils dārzs, bet galvenais šajā vietā ir kāpiens pa mākslīgi radītām alām līdz pašai upes lejai. Ir cilvēki, kas saka, ka nav tā vērts, taču, ja jūsu sportiskā forma to atļauj, nokāpiet gan. Vienmēr jau ir interesanti paskatīties uz pasauli ne tikai no augšas, bet arī no apakšas.

Ronda

Baltās pilsētas

Andalūzija ir slavena ar savām “baltajām pilsētām”. Izpaužas tas tā, ka visā pilsētiņā visām mājām sienas ir baltas, un tām ir dakstiņu jumti. Izskatās tas apmēram tā, kā šajā bildē.

Baltā pilsēta

Flamingo

Flamingo

Pa ceļam no Seviļas uz Granadu ir pilsētiņa Fuente de Piedra. Pati pilsētiņa ne ar ko nav slavena, toties tai blakus atrodas lagūna, kurā mājo liels daudzums flamingo. Putnus tuvumā apraudzīt nav iespējams, tāpēc līdzi jāņem vai nu binokli, vai garu fotoobjektīvu. Pašā pilsētiņā atrodas apmēram divi restorāni, kuros var paēst pusdienas, braucot no Seviļas uz Granadu. Jāēd tajā, kurā ir vairāk cilvēku.

Granada

Granada

Granadā vairs nav tik silti, kā Seviļā, taču pati pilsēta ir Andalūzijas pērle! Galvenais Granadas apmeklējuma iemesls ir Alhambra – mauru citadele, UNESCO kultūras mantojums. Vieta ir tik populāra, ka ieejas biļetes vajadzētu iegādāties iepriekš.

Alhambra

Arī pati pilsēta ir skaista, ar šaurām, bruģētām ieliņām, maziem laukumiem, restorāniem un ar skatiem uz Alhambras pili no dažādām pilsētas vietām. Granadā, vairāk kā citās Andalūzijas vietās ir jūtama Austrumu ietekme – suvenīru veikali, kas izskatās kā mazs tirgus, restorāni, kafejnīcas.

Malaga

Malaga

Malagā, salīdzinot ar citām Andalūzijas pilsētām, apskates objekti nav ne tik slaveni, ne arī tik iespaidīgi. Ja ceļojums nevis iesākas, bet tiek pabeigts Malagā, ir grūti atrast motivāciju apskatīt pili, katedrāli un citas vietas, kuras noteikti būtu interesantas pirmajā dienā.

Toties Malagā ir jūra. Un lidosta. Lidosta ir arī Seviļā, taču Malagas lidosta noteikti būs cenu ziņā draudzīgāka, jo, tā kā pilsēta atrodas pie jūras, tā ir par Seviļu daudz populārāks galamērķis.

Gastronome

Ēdiens

Andalūzijā, tāpat kā citur Spānijā, tas, pēc kā tiekties ir Jamón ibérico. Tieši ibérico, kas būs ievērojami dārgāks, taču arī garšas atšķirības būs novērtējamas.

Tiem, kas domā, ka ceļojumā uz Andalūziju varēs izbaudīt Spānijas vīna dažādību, nāksies vilties. Restorānos piedāvājums līdzinās jebkuram mūsu lielveikalu spāņu vīnu sortimentam; alus tur ir ievērojami populārāks un, starp citu, nemaz nav slikts.

Kaut cik pieklājīgs jūras produktu piedāvājums ir tikai Malagā. Pārējā Andalūzijā restorānu “speciālais piedāvājums” ir buļļa aste. Pirmās divas reizes ir interesanti, pēc tam apnīk.

Vēl palika neapmeklētas un neaprakstītas tādas pilsētas kā Kordova un Kadisa, taču pusotrā nedēļā visu nevar paspēt, nākas izvēlēties.