Pirms kāda laika rakstīju par dažiem Eiropas internetveikaliem, no kuriem arī mēs, kuri atrodamies samērā pieklājīgā attālumā uz austrumiem, varam pasūtīt vīnu un citus produktus par samērā normālām piegādes cenām. Toreiz solīju, kad būs zināmas kādas jaunas vietas, pastāstīšu par tām arī šeit. Jaunas vietas ir zināmas jau kādu laiku, bet pašu pēdējo līdz galam pārbaudīju tikai šodien, tāpēc nosauksim to par gana labu attaisnojumu, lai par šiem veikaliem rakstītu tikai šodien.

Pirmkārt, Itālija. Jā, bija viens veikals jau zināms, par kuru rakstīju iepriekš. Gaļas izstrādājumu, siera un dažādu citu pārtikas produktu iegūšanai es to vēl joprojām izmantoju, taču vīnu gan es no turienes vairs nepērku. Nu, kaut kā tomēr meklēšanas iespējas un pats lapas dizains mani pieveica. Jā, lai atrastu prošuto vai kādu sieru, tur nevajag pārāk komplicētu cilvēka un datora komunikācijas platformu, taču vīna pasūtīšanai tas viss izvērtās pārāk sarežģīti. Un, vēl piedevām, cenas tur izrādījās augstākas, nekā divos citos veikalos, par kuriem tūlīt uzrakstīšu.

Xtrawine

xtrawine

Lielisks, interfeisa ziņā, veikals. Visi vīni ļoti smuki sagrupēti pa krāsām, tipiem, valstīm, reģioniem. Praktiski katram vīnam pievienots novērtējums – vai nu no kāda žurnāla (Wine Advocate, Wine Spectator, Gambero Rosso utt.), jeb arī viņu pašu dotais punktu skaits. Pēc visa šī var filtrēt un izvēlēties, kas konkrētajā gadījumā tīkamāks. Veikalā ir pieejami daži vīni arī no pārējās pasaules, bet patiešām daži, un nav vērts tiem pārāk pievērst uzmanību, jo citu valstu vīniem ir citi internetveikali.

Piegāde notiek ar TNT, ļoti ātri. Ja ar citiem kurjeriem no salīdzinoša attāluma piegādā nedēļas, vai mazliet ilgākā laikā, šeit savu pasūtījumu diezgan droši saņemsiet piektdienā, ja pasūtīsiet pirmdien. Cenas gan nav pārāk draudzīgas. 24.40 par jebkuru daudzumu līdz 12 pudelēm, par 18 jau 51.24. Un iepakojums arī, man personīgi, ir diezgan kaitinošs. Ja citi sūta kartona kastēs, kuras var saplacināt un, vai nu vienkārši izmest, jeb arī, kā īstiem dabas draugiem pienākas, nodot makalatūrā, tad TNT putuplasta kastes ir stipri lielāks izaicinājums.

Bernabei

bernabei

Vēl viens veikals ar Itālijas vīnu piedāvājumu. Vieglās meklēšanas ziņā ne tuvu ne tik labs kā Xtrawine. Katram vīnam ir ļoti labs apraksts, ja vīns ir ieguvis kādu novērtējumu, šī ziņa ir aprakstā norādīta, taču tas viss nekādi netiek izmantots meklēšanā. Jā, pēc krāsas, pēc reģiona – šī atlase strādā, taču sīkāka informācija ir jāskatās par katru vīnu individuāli. Protams, ja ir iespēja atvēlēt vairāk laika izpētei, jeb arī pašam zināšanas ir pietiekošas, tad šis noteikti nav šķērslis.

Labā ziņa ir tāda, ka šis veikals par sūtīšanu naudu neprasa. Nu, ne tā, ka nemaz neprasa, bet, ja pirkums ir par vairāk nekā 200 eiro, tad gan sūta par brīvu. Sūta kartona kastēs ar DHL. Prece nāk no Romas, mazliet ilgāk par nedēļu.

Vinha

vinha

Un saldajā ēdienā kaut kas mazāk tipisks. Francija, Itālija, Spānija – šie vīni pie mums ir jebkurā lielveikalā, jebkurā mazāk lielā veikalā, toties Portugāle gan nav tik populāra. Es nerunāju par portvīniem vai Madeiras vīniem, bet par nestiprinātajiem.

Portugāļiem ir tāds baltvīna stils – vinho verde. Atceros, pirms septiņiem gadiem Madeirā pirkām tādu vietējā lielveikalā par trīs eiro. Viegls, ar ne pārāk augstu alkohola procentu, bet, protams, nekas īpašs, ko arī parāda cena. Bet – cena šeit ir pats jautrākais. Atbraucu no Madeiras mājās un šo pašu vīnu pamanīju vietējā lielveikalā. Astoņi lati! Lati! Labi, es saprotu, piegāde kaut ko maksā un tā tālāk, taču te jau ir stāsts par to, ka par šo vīnu maksāt astoņus latus ir kaut kas ļoti tuvu neprātam. Tagad, cik atceros, cena ir ap 7 eiro, bet, nu, tik un tā…

Protams, ne jau priekš vinho verde es meklēju Portugāles vīna veikalu, bet gan priekš kaut kā interesantāka. Visi kā viens, kuri profesionāli raksta par vīniem, saka, ka portugāļu vīni ir vērtība. Ne tā ka visi, bet konkrētu reģionu vīni, kuri kvalitātes ziņā ir pielīdzināmi klasiski atzītiem Francijas un Itālijas reģioniem, taču cenas ziņā ir stipri pievilcīgāki.

Tad, lūk, ilgu laiku meklēju, kur var dabūt šos labos vīnus, vairākus veikalus atradu, taču sūtīšanas cenas mani nemaz neiepriecināja. Bet, kā tas ir vairākkārt teikts – kas meklē, tas atrod. Vinha sūta par 25 eiro 12 pudeles. It kā jau nav gluži par velti – 2 eiro par pudeli, pie tam Xtrawine gadījumā es par šādu cenu šķendējos, taču, ja atgriežamies pie vīnu cenu starpības tur un šeit, tad tik un tā sanāks lētāk, taču sortimenta atšķirība ir tik liela, ka nav pat vērts apspriest. Kas, protams, nav nekāds brīnums, ņemot vērā vidējā Latvijas patērētāja interesi par Portugāles vīniem. Tāpēc es vēlu veiksmi nupat atvērtajam portugāļu vīna veikalam un apņemos, kad būšu uzkrājis pietiekošu pieredzi, aiziet un ļaut pārdevējiem man kaut ko foršu nopārdot.