Šis raksts ir daļa no rakstu sērijas. Pārējie pieejami šeit:

Mēs pirms pāris gadiem bijām Martinikā. Skaista vieta, noteikti uzrakstīšu arī par to. Bet skaistums prasa upurus, respektīvi, tagad, ja es mēģinu atrast kādu tik pat skaistu vietu rietumu puslodē, kura piedevām būtu daudz maz normāli savienota ar Rīgu, tas tik viegli nepadodas.

Tad, nu, lūk, tā kā vietas izvēle bija ilga un mokoša, par visiem iespējamajiem gala mērķiem izveidojās statistika. Un viens no secinājumiem bija, ka rietumu puslodē daudzi galamērķi ir savienoti caur Panamu. Tas lika painteresēties, vai pati Panama nevarētu būt galamērķis. Un pirmā izmeklēšana liecināja, ka varētu gan būt.

Bet īsi pēc tam es satiku kādu cilvēku, kurš ar motociklu bija izbraucis abus Amerikas kontinentus, un viņš teica, ka Panamā ir maksimums trīs dienas, ko darīt. Tāpēc doma par Panamu tika atmesta.

Bet lidmašīnas tik un tā turpināja lidot caur Panamu. Un gandrīz katru reizi, kad meklēju variantus, izleca kods “PTY”.

Mums bieži ir gadījies tā, ka atrodas kāds, kurš kaut ko neiesaka, bet beigās tas izrādās baigi forši, tāpēc devu Panamai otru iespēju un veicu padziļinātu izmeklēšanu, tai skaitā meklējot “Panama vs Costa Rica”, jo Kostarika ir tur pat blakus un ir zināma kā ļoti labs ceļojumu galamērķis. Un izrādījās, ka vajag pamēģināt. Panama ir viena no drošākajām vietām visā reģionā. Lielais varums no zinošiem cilvēkiem, kuri bija bijuši abās valstīs, priekšroku deva Panamai, nevis Kostarikai. Un atradās vairākas vietas, kuras gribētos savas dzīves laikā ieraudzīt.

Sākotnējā doma bija, ka varētu road-trip režīmā apceļot visu valsti, bet attālumi izrādījās nesamērojami ar Panamas ceļu uzbūvi un kvalitāti, tāpēc palikām pie pierastā formāta, ka dzīvojam konkrētā vietā, katru dienu apskatot to, kas ir tuvumā pieejams.

Skats uz Panamas galvaspilsētu

Tā kā vieta un kultūra mums bija salīdzinoši jauna, nolēmām uzreiz pēc ierašanās palikt galvaspilsētā, kura ir civilizācijas ziņā visattīstītākā daļa valstī, tāpēc aklimatizācijai vairāk piemērota. Tad četras naktis kaut kur laukos, un tad atlikušo daļu atpakaļ galvaspilsētā, tīri, lai nenokavētu lidmašīnu.

It kā tuvējo lauku vietā varējām izvēlēties iekšējo lidojumu uz ziemeļiem – vai nu augstāk kalnos, vai arī Bocas del Toro pludmales ballīšu vietā, bet es izpētes laikā sapratu, ka pietiekoši daudz skaistuma var dabūt arī tur pat netālu.

Šī ir īsā atbilde uz jautājumu, kuru pirms ceļojuma uzdeva daudzi – kāpēc Panama, tur taču “neviens nebrauc”? Turpmākajos rakstos pieraksti no dažādiem iespaidiem divpadsmit dienu garumā.

Panama

Šis raksts ir daļa no rakstu sērijas. Pārējie pieejami šeit: