Šis raksts ir daļa no rakstu sērijas. Pārējie pieejami šeit:

Tātad, ceļojums var sākties. Šajā brīdī, kad top šis raksts, uz Panamu no Rīgas visērtāk tiek vai nu caur Amsterdamu, vai Parīzi, respektīvi ar KLM / Air France, kura jau ilgāku laiku ir viena kompānija. Turpceļš mums bija caur Amsterdamu, savienojumam divas ar pusi stundas – pilnīgi pietiekoši. Atpakaļceļš bija plānots caur Parīzi, ar gaidīšanu sešas stundas, kuru laikā aizbrauktu līdz centram paēst mūsu mīļākajā ēstuvē, bet, tā kā Air Baltic izmainīja lidojumu sarakstu, un vakara reiss kļuva par rīta reisu, plāns nepiepildījās, atpakaļ arī lidojām caur Amsterdamu.

Ceļojuma plānošanā uz tālākām zemēm svarīgi ir aprēķināt, cik labi tu jutīsies galamērķī, un ko tu tur pirmajā dienā darīsi. Ja jautā man, labākais plāns ir izlidot agri no rīta, ielidot vakarā, pēdējiem spēkiem tikt līdz gultai, un nākamo dienu sākt labi pagulējušam un svaigam. Šoreiz precīzi mūsu gadījums – pusastoņos pirmais lidojums, puspiecos pēcpusdienā ielidojam.

Imigrācija Panamā ir ļoti vienkārša. Nekādas vīzas nevajag. Lidmašīnā uz ģimeni aizpildi vienu anketu priekš imigrācijas un muitas. Kad ieradāmies, rinda uz pasu kontroli bija minimāla, kontrolētāji samērā relaksēti, pusstundā bijām tikuši cauri. Principā, viena no ātrākajām iekļūšanām valstī, ja neskaita Šengenas lidostas.

Jā, starp citu, nauda Panamā ir ASV dolāri. Apgrozībā ir arī viņu vietējās monētas, bet viss ir attiecībā 1:1, tāpēc galvu nav jālauza.

Transports no lidostas. Ja neesat liela ģimene ar maziem bērniem, Uber būs ļoti piemērots. Ja vēlaties sakāpt seši cilvēki UberXL un tajā pašā mašīnā salikt arī visas somas, neizdosies. Nav pat vērts mēģināt. Tāpēc mēs transportu pasūtām Booking.com Taxi (bijušais Rideways). Vari izvēlēties automašīnas izmēru, pasaki reisa numuru, galā tevi sagaidīs šoferis ar tavu vārdu, aizvedīs uz norādīto adresi, ne par ko nebūs jādomā. Cena apmēram 70 eiro par lielu mašīnu no lidostas līdz Casco Viejo, kas ir apmēram 15 eiro dārgāk, nekā dabūjām atpakaļceļā, kad bijām jau pieredzējuši un ar kontaktiem apgādājušies, bet ērtuma ziņā ideāli.

Tātad, pirmās dienas dzīvojām Casco Viejo, jeb Casco Antiguo, kas ir Panamas galvaspilsētas (turpmāk, ērtības labad, sauksim to vienkārši par Panamu) vecpilsēta. Tā ir Panamas smukākā daļa, izstaigājama kājām (nemēģiniet, dzīvojot pilsētā, īrēt auto, nav vērts, tikai sabojāsiet sev ikdienu). Kasko (kā to saīsināti sauc vietējie) ir pilns ar restorāniem, jumta bāriem, laukumiem un smukām koloniālā laika mājām. Citi izvēlas palikt Panamas debesskrāpju rajonā, taču, godīgi sakot, skats uz debesskrāpjiem ir daudz foršāks no attāluma, nekā no apakšas.

Skats uz Panamu no Casco Viejo

Lūk, tātad, pirmā diena, īsumā. Garš lidojums, ap pieciem vakarā iekļuvuši valstī, tad apmēram pusstundas brauciens līdz mājai, plānotā restorāna apmeklējuma plānu atcelšana, jo nogurums ir milzīgs, tai vietā gājiens līdz veikalam pēc augļiem un vēl kaut kā, mazas vakariņas un tad gulēt. Jeb arī tiem, kuriem miegs nenāk – pasēdēt uz balkona ar glāzi vēsa dzēriena un saprast, ka šeit, izskatās, būs labi!

Casco Viejo, jeb Casco Antiguo

Šis raksts ir daļa no rakstu sērijas. Pārējie pieejami šeit: