Tagad, pēdējā laikā ir tā moderni rakstīt – sakarā ar covid-19 kādu laiku nebūs iespējams ceļot, tāpēc jālūkojas, kas ir pieejams tepat mūsu zemē.

Bla bla bla.

Ceļojumi pa Latviju nav nekas tāds, kam vajadzētu atlikt laikam tikai tad, kad uz citurieni ceļš ir slēgts. Nav jau tā, ka visu vasaru apceļojat Eiropu, bet ziemā dodaties uz siltākām vietām, tāpēc vispār nesanāk laika dzimtajai zemei. Tuvākās apkārtnes apceļošanai vajag tieši tik daudz saņemšanos kā – iekāpt transportlīdzeklī un aizbraukt. Ja nebrauc tālu, tad pat naktsmītni nevajag organizēt.

Tāpēc, lūdzu, daudz nepļāpāsim tukšu, bet izkustēsimies tepat tuvumā arī pēc tam, kad korona būs beigusies.

Lūk, piemēram, no Rīgas ērti sasniedzama taka. Trīs Garezeri Carnikavas novadā. Stiepjas vienas vilciena pieturas garumā no Gaujas līdz Lilastei. Ja sekojiet maniem ieteikumiem, pārgājienam ir iespējami divi varianti.

Garais variants ir arī vienkāršākais. Brauciet līdz Lilastei, vienalga ar vilcienu vai auto, un tad ejiet apkārt ezeriem. Obligātais ieteikums – turpceļā jāiet pa to krastu, kas atrodas jūras pusē. Tas ir aptuveni simts reizes interesantāks, gleznaināks, kalnaināks. Atpakaļceļā varēsiet raitā solī iet pa otru krastu līdz brīdim, kad ceļš pēkšņi beigsies, un tad pa labi līdz dzelzceļam, un tad līdz stacijai. Kopā aptuveni 10 kilometri.

Īsais variants ir mazliet sarežģītāks. Ja braucat ar auto, tad līdz Gaujas stacijai. Tad sagaidiet vilcienu, nobrauciet vienu pieturu līdz Lilastei, un tad ar kājām tāpat pa ezeru skaistajiem krastiem jūras pusē. Kopā pieci kilometri. Un tad pa taisno, cauri vasarnīcām atpakaļ uz Gaujas staciju. Pa abiem posmiem kādu septiņi ar pusi kilometri savāksies.

Šim rakstam pievienotās bildes ir no saullēkta, bet arī normālā ikdienā tur izskatās skaisti. Plus, ja kājas nav nogurušas, jūra arī tur nav tālu.