Es jau gribēju rakstīt, ka šī ir pati vienkāršākā makaronu recepte pasaulē, bet tad atcerējos, ka ir vēl vienkāršākas. Piemēram, makaroni ar sieru un kečupu. Bet tam ēdienam es recepti nezinu un, cerams, nekad neuzzināšu.

Šo konkrēto recepti mans vecākais dēls sauc par “makaroniem ar asakām”. Un tas tikai vienas vienīgas manas kļūdas dēļ, kad vēl recepte nebija līdz galam pilnveidota. Nosaukums šim ēdienam mūsu ģimenē būs tāds uz mūžu.

Ēdiens ir ne tikai ātrs, bet arī visām tā sastāvdaļām vajadzētu būt viegli pieejamām jebkurā sezonā.

Anšovu filejas eļļā. Olīveļļā vai saulespuķu, tas nav tik ļoti svarīgi. Ķiploks, ķirštomāti, kaperi sālī. Jā, kaperi pilnīgi noteikti sālī, nevis etiķī. Es zinu, ka kaperus sālī ir Latvijā ar uguni jāmeklē, toties visās malās var dabūt piecus dažādus veidus ar kaperiem etiķī, bet, nē, nedrīkst! Ja šai receptei izmantosiet kaperus etiķī, paši būsiet vainīgi.

Tātad, liekam vārīties ūdeni makaroniem. Uzreiz viena svarīga lieta. Nekādu sāli! Sāls pietiks no citām sastāvdaļām atliektiem galiem.

Paralēli ņemam ķirštomātus, griežam katru uz pusēm. Un paņemam kādas astoņas anšovu filejas (uz 500 gramiem spageti rēķinot), sagriežam cik vien smalki varam. Un nomazgājam kādu sauju kaperus. Ņemam vienu ķiploka daiviņu, nomizojam un ar plakanu naža asmeni saspiežam, jo tā īsti šefpavāri dara. Jā, protams, ar vienu ķiploka daiviņu pietiks, ja tas ir normāls ķiploks. Ja ņemsiet tos ķīniešu, tad nezinu, cik vajadzēs, noteikti stipri vairāk.

Kad ūdens uzvārījies, makaroni ielikti un kādu laiku vārījušies (apmēram septiņas minūtes līdz beigām), pannā uzkarsējam olīveļļu, iemetam ķiploka daiviņu un mazliet pacepam, līdz sāk smaržot. Tad pievienojam sagrieztos anšovus. Un cepam kārtīgi. Tā bija mana kļūda, par kuru iepriekš rakstīju – nepietiekoši izcept. Vajag cept tā, lai asakas sāk kļūt ne par asakām, respektīvi, mīkstas. Un tad pieberam nomazgātos kaperus, pacepam vēl mazliet. Un tad pievienojam tomātus. Un tad šo visu ir jācep, kamēr tomāti sāk palikt mazliet mīksti.

Attiecībā uz spageti vārīšanu, te ir viena svarīga lieta. Kad makaroni sāk palikt gatavi, no katla nosmeliet kādu glāzi ūdens un atlieciet malā. Noderēs. Patiesībā šis ieteikums attiecas ne tikai konkrēti uz šo ēdienu, bet arī uz daudziem citiem. Atcerieties pēdējo reizi, kad likās, ka makaroni bija pārāk sausi? Šis ir risinājums.

Kad spageti gatavi, nokāsiet pārējo ūdeni un beriet makaronus pannā. Samaisiet, pievienojiet malā atlikto makaronu ūdeni, vēlreiz samaisiet un tad ļaujiet mazliet pacepties un ievilkties. Un tad viss, ēdiens ir gatavs.

Labu apetīti!