Kāpēc mēs ceļojam? Principā, katrs savu iemeslu dēļ. Citi, lai sasildītos, citi, lai redzētu kaut ko savādāku, nekā ikdienā pierasts, citi, lai dabūtu visu iepriekš minēto kopā.

Lūk, lai ieraudzītu kaut ko citādāku, bieži vien nekur tālu nav jābrauc. Piemēram, pietiek Juglā pāriet pāri pamestajam dzelzceļa tiltam, kurš nu jau ir kļuvis par legālu gājēju tiltu, lai atjēgtos pavisam citā pasaulē. Nu, labi, tilta “Juglas pusē” arī jau nav nekāda “normālā priekš tūristiem” Rīga, varētu pat teikt, ka ir mazliet neomulīgi. Toties otrā pusē ir tas, kas, iespējams, reiz bija Lucavsalā un Skanstes dārziņu rajonā, bet tagad vairs nav.

Es tur neesmu bijis citos gadalaikos, tikai tagad, kad rudens sāk iekrāsot dabu dažādās krāsās. Es nezinu, kā tur izskatā gada posmā no novembra līdz aprīlim. Es pieņemu, ka diezgan drūmi un dubļaini.

Bet pašlaik ir interesanti. Aizaugušie krāsainie dārzi un individuālo projektu būdas lieliski papildina viens otru. Ļoti interesanta vieta. Redzēsim, cik gadus tā saglabāsies šādā izskatā. Rajona novietojums kartē liek domāt, ka varētu noturēties vēl diezgan ilgi. Tālu no centra, apkārtne tāda, ne pārāk… Skatīsimies…